title

Pierwszy kredyt – jak dostać kredyt gotówkowy po raz pierwszy?

Nigdy dotąd nie wnioskowałeś o kredyt w banku? Obawiasz się, że żadna instytucja nie udzieli Ci finansowania ze względu na brak wnioskowania w przeszłości i czystą historię kredytową? Sprawdź, jakie warunki trzeba spełnić i jak złożyć wniosek o pierwszy kredyt gotówkowy!

O kredyt gotówkowy z banku staramy się zazwyczaj wtedy, kiedy szykuje nam się większy wydatek, którego nie jesteśmy w stanie pokryć z własnych oszczędności. Jeśli właśnie czytasz ten artykuł, oznacza to, że znalazłeś się w gronie tych osób, które zamierzają wnioskować o swój pierwszy kredyt gotówkowy w banku. Szykuje Ci się remont, dłuższy wyjazd, a może planujesz większe zakupy? Dziś udzielimy Ci przydatnych rad, jak dostać kredyt gotówkowy po raz pierwszy.

 

Kiedy warto złożyć wniosek o kredyt?

W życiu zdarzają się różne sytuacje – bardzo często nieprzewidziane. Nawet, jeśli zawsze powtarzałeś sobie, że nigdy nie weźmiesz kredytu czy pożyczki, życie może Cię do tego zmusić. Kiedy warto złożyć wniosek o kredyt gotówkowy? Cóż, wszystko zależy od tego, w jakiej sytuacji się znajdujesz. Jeśli posiadasz wiele wydatków, których nie jesteś w stanie pokryć z własnej kieszeni lub planujesz jakiś większy wydatek, np. remont mieszkania (sprawdź, jak wziąć kredyt na remont mieszkania), wyjazd na wakacje czy uroczystość rodzinną, to dobry moment, aby ubiegać się o kredyt. Pamiętaj jednak, że zanim podejmiesz decyzję o złożeniu wniosku, warto zapoznać się z warunkami kredytów i wymaganiami wobec kredytobiorcy, które opiszemy poniżej.

 

Porównaj kredyty gotówkowe i złóż wniosek przez internet!

 

Zanim złożysz wniosek o kredyt gotówkowy…

Chcąc złożyć wniosek o kredyt gotówkowy, powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii – bez nich ani rusz!

  • Wysokość kredytu i liczba rat – to podstawowe zagadnienie, na które powinieneś znać odpowiedź, zanim zaczniesz szukać kredytu. Jaka kwota jest Ci potrzebna? Oszacuj wielkość swojego wydatku, aby uniknąć nieporozumień z wysokością kredytu. Zastanów się również nad tym, w jakim terminie będziesz w stanie spłacić kredyt. Pamiętaj, im szybciej uda Ci się go spłacić, tym niższy będzie koszt całkowity.
  • RRSO pod tym niewinnym skrótem znajdziesz wszystkie koszty związane z kredytem, warto zatem przyjrzeć się mu bliżej i przeanalizować jego wysokość (sprawdź, co to jest RRSO kredytu).
  • Opłaty za wcześniejszą spłatę kredytu w niektórych bankach za przedterminową spłatę kredytu możesz ponieść dodatkowe opłaty. Zapoznaj się z nimi, jeśli rozważasz możliwość szybszej spłaty.
  • Ubezpieczenie kredytu przy kredytach na niższe kwoty raczej nie jest ono wymagane, jednak przy tych większych, już tak. Zwróć uwagę, czy bank wymaga od Ciebie ubezpieczenia kredytu i na jakich warunkach się to odbywa.

  • Twoja historia kredytowa to ostatni punkt, ale nie mniej ważny od powyższych. Chcąc otrzymać kredyt na dobrych warunkach, musisz posiadać również pozytywną historię kredytową. To znaczy, że nie możesz mieć żadnych zadłużeń w BIK-u. Dobrze byłoby, gdybyś pomyślał o budowie zdolności kredytowej jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt. Sprawdź, jak zwiększyć swoją zdolność kredytową!

 

Jakie wymagania musisz spełnić, aby uzyskać kredyt gotówkowy po raz pierwszy?

Z pewnością zastanawiasz się, co musisz zrobić, aby dostać swój pierwszy kredyt gotówkowy. Każdy bank z pewnością będzie wymagał od Ciebie spełnienia kilku prostych warunków:

  • ukończone 18 lat,

  • zaświadczenie o dochodach – dostaniesz je od swojego pracodawcy. Chcąc wnioskować o kredyt, musisz udowodnić, że stać Cię na jego spłatę.

  • pozytywna historia kredytowa – o tym wspomnieliśmy już w punkcie powyżej.

Jak złożyć wniosek o pierwszy kredyt gotówkowy?

To pierwszy raz, kiedy będziesz ubiegać się o kredyt gotówkowy, dlatego też wnioskowanie wzmaga w Tobie wiele emocji? Wnioskując o kredyt gotówkowy po raz pierwszy, warto udać się do doradcy finansowego – to profesjonalista, który świat kredytów bankowych ma w jednym paluszku. Z jego pomocą wybierzesz kredyt na najlepszych możliwych warunkach i będziesz mieć pewność, że cały proces przebiegł prawidłowo, a wszelkie dokumenty kredytowe zostały dostarczone. Warto dodać, że pierwsza wizyta u doradcy jest całkowicie darmowa, dzięki czemu nie będziesz musiał ponosić dodatkowych kosztów! Ponadto, zastanów się, czy chcesz wnioskować o kredyt samodzielnie czy z kimś jeszcze, np. drugą połówką czy kimś bliskim z rodziny. Wspólny kredyt w banku też jest możliwy! Wówczas Wasze dochody będą zsumowane. Tak samo istnieje możliwość wnioskowania o kredyt gotówkowy dla małżeństw, który również są dostępne w ofertach największych instytucji.

Dobrym rozwiązaniem jest też baczne śledzenie porównywarek finansowych, a także rankingów kredytów gotówkowych. Czym różni się jedno od drugiego? Porównywarka, jak sama nazwa wskazuje, porównuje dla Ciebie wybrane oferty kredytowe, pod względem najpopularniejszych parametrów: wysokości kredytu, okresu kredytowania, oprocentowania RRSO i całkowitego kosztu do spłaty. Ranking jest z kolei miejscem, który pokazuje kolejno najlepsze oferty kredytów - dzięki temu dowiesz się, w którym banku warto złożyć wniosek. Rankingi uwzględniają również specjalne oferty i są aktualizowane co miesięcznie.

Skorzystaj z porównywarki kredytów gotówkowych i wybierz najlepszy kredyt!

 

Jeśli Twoje pierwsze pierwsze wnioskowanie o kredyt skończyło się niepowodzeniem, sprawdź, co zrobić, gdy bank odrzucił wniosek o kredyt. Nie poddawaj się! Zbuduj swoją historię kredytową i próbuj ponownie.

piktogram medal pierwsze miejsce

RANKING POŻYCZEK – Luty 2024

Dodaj komentarz

newsletter